A/S Dobeles Dzirnavnieks stratēģiskais projekts “Bio graudu pilnas realizācijas cikla infrastruktūras izveide, radot augstu pievienoto vērtību un ienesīgumu Latvijas bio nozares ilgtermiņa attīstībā”

A/S Dobeles Dzirnavnieks stratēģiskais projekts “Bio graudu pilnas realizācijas cikla infrastruktūras izveide, radot augstu pievienoto vērtību un ienesīgumu Latvijas bio nozares ilgtermiņa attīstībā”

A/S “Dobeles Dzirnavnieks” ir šī brīža lielākais pārtikas ražotājs Latvijā un viens no vadošajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā, 2017. gadā iepērkot graudus no vairāk nekā 550 graudu piegādātājiem, no kuriem 90% bija vietējie lauksaimnieki. Uzņēmums ražo visa veida kviešu miltus, mannas, miltu maisījumus, makaronus, graudaugu pārslas, putraimus un dzīvnieku barību, kā arī dažāda veida EKO produktus. Uzņēmuma ražotie produkti atpazīstami ar tā zīmolu “Dobele”.

Šī brīža uzņēmuma nozīmīgākais attīstības mērķis tiek izvirzīts stratēģiskā projekta “Bio graudu pilnas realizācijas cikla infrastruktūras izveide, radot augstu pievienoto vērtību un ienesīgumu Latvijas bio nozares ilgtermiņa attīstībā” īstenošana, kas paredz būtiski attīstīt uzņēmuma EKO produktu līniju, veicot nozīmīgus ieguldījumus mitro bio graudu silosu izbūvē, bio graudu silosu izbūvē, bio graudu pieņemšanas ēkas izbūvē, bio graudu priekšattīrīšanas ēkas izbūvē, bio graudaugu pārslu ražošanas tehnoloģiskās līnijas iegādē un bio laboratorijas izbūvē. Stratēģiskā mērķa sasniegšanai piesaistīts ES fondu līdzfinansējums.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks izveidots pilns noslēgts bio graudu pirmapstrādes un pārstrādes cikls, izbūvējot Latvijā vēl neesošu bio graudu pirmapstrādes infrastruktūru, kā arī Baltijā pirmo un vienīgo bio produkcijas laboratoriju, tādējādi radot pilna noslēgtā loka bio graudu pārstrādes ķēdi. Projekta rezultāts tiešā veidā ietekmēs visas bioloģiskās lauksaimniecības apakšnozares, sniedzot īpaši augstu nozares ilgtermiņa ienesīgumu.

 

Uzņēmums A/S “Dobeles Dzirnavnieks”
Uzņēmuma saimnieciskās darbības veids AS “Dobeles Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem un vadošajiem graudu iepircējiem Latvijā. Galvenie saimnieciskās darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana. Tostarp, uzņēmums pārstrādā arī bioloģiskos graudus un ražo dažāda veida “EKO produktus”- kā eko griķus, eko rudzu miltus un eko pilngraudu, ātri vārāmās un griķu pārslas, kā arī bioloģisko barību bioloģisko saimniecību lopiem.
Projekta nosaukums Bio graudu pilnas realizācijas cikla infrastruktūras izveide, radot augstu pievienoto vērtību un ienesīgumu Latvijas bio nozares ilgtermiņa attīstībā
Projekta Nr. 18-00-A00402-000076
Projekta īstenošanas termiņš 2019. – 2021.gads
Atbalsta programmas nosaukums Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē
Sadarbības iestāde LAD
Projekta mērķis Projekta vispārīgais mērķis ir bio graudkopības un ar to cieši saistīto bio lopkopības, bio putnkopības un bio pienkopības nozaru pievienotās vērtības un izaugsmes un veicināšana, nozīmīgi ietekmējot kopējo Latvijas bio nozares attīstību, Latvijas ekonomisko izaugsmi un Latvijas konkurētspēju pasaules bioloģisko produktu tirgū.
Projekta apraksts Projekta īstenošanas rezultātā tiks izveidots pilns noslēgts bio graudu pirmapstrādes un pārstrādes cikls, izbūvējot Latvijā vēl neesošu bio graudu pirmapstrādes infrastruktūru, kā arī Baltijā pirmo un vienīgo bio produkcijas laboratoriju, tādējādi radot pilna noslēgtā loka bio graudu pārstrādes ķēdi.
Projekta kopējās izmaksas 18 000 000.00 EUR
Saņemtais Eiropas fondu finansējums 5 000 000.00 EUR

Vairāk informācijas lasiet uzņēmuma mājas lapā: https://dzirnavnieks.lv/